Our Staff


School Improvement Team

Dale Mills

Principal

David Rosser

Assistant Principal - 

Teaching & Learning

 

Monique Holtkamp

Assitant Principal -

Wellbeing & Inclusion

 

 

 

     

Kerrieanne Romey

Leading Teacher - Wellbeing & Inclusion/Prep B

 

 

 

Jessica Beggs

Business Manager

 

Foundation Professional Learning Team

Emma Witte

Foundation A

Kristy Short

Foundation B

 

Alexandra King

Foundation C

 

 

Grade 1/2 Professional Learning Team

 

   

 

 

Leanne Power

1C

 

Claudia Marchese

1D

 

Louise Johnston

2A

 

 

 

Grade 3/4 Professional Learning Team

 

Tharanee Fernando

3/4A

Jacqui Glassey

3/4B

Allie McQueen 

3/4C

Monica Koltai

3/4D

Rhiannon Dalman

 

 

Grade 5/6 Professional Learning Team

     

Cris Deacon

5/6A

Brendan Pietsch

3/4E

 

5/6C

Melinda Dowswell

5/6C

Bernadina Schembri

5/6D

Petrina Blackmore

5/6E

 

Specialist Professional Learning Team

     

Rebecca Sparks

Physical Education

Georga Wheatland

Digi Tech/STEM

Paul Booth 

Science/STEM

 

LOTE

 

 

Teneqa Wallace

TLI

 

Education Support Team

       

Aleena Qazikhil

Multicultural Education Aide

Andrea Elliot 

Classroom Support

Angela Jimenez

Oral Language Program

Antonia Sawrey

Classroom Support

Long Tran

Classroom Support

   

Catherine Angelone

Classroom Support

Clare Verheyen 

Classroom Support

Dakota Sammut

Classroom Support

Daniela Ippolito 

 

Deborah Evans

Administration

     

Diane Hedin

Acceleration Program

Donna Vieregge

Acceleration Program

 

Classroom Support

Erin Tatlow

Speech Pathologist

Evette Harris

Psychologist

       

Gemma Dargavel

Classroom Support

Gillian deDear

Administration

 

Classroom Support

Jodie Burn

Library Technician 

 

Classroom Support

   

Kathryn Cormick

Classroom Support

Krystle Toll

Classroom Support

Leah Clarke

Classroom Support

Linda Haines

Community Hub 

 

Classroom Support

 

 

 

Classroom Support

Patrick Smith

Maintenance

Ruth Bara

Classroom Support

Sahin Ayres

Classroom Support

Sam Matthews

Classroom Support

 

 

Sandra Manning

Classroom Support

Simone Hill

Acceleration Program

Sreemathy Mahadevan

Administration

 

 

Susan Rae

Classroom Support

 

 

 

Tanjil Fitzpatrick

Classroom Support

Tracy Martin

Acceleration Program

 

 

Anna Moore

Classroom Support

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jimmy Le

Technician

Rose Pham

Technician